23 marca, 2025
Wystawa „Historia Biblii”

Szczegóły

Start: 24/03/2025
godz.
Koniec:
godz.
Wystawa Historia Biblii odbędzie się w dniach 24 marca – 11 kwietnia w Domu Zdrojowym Kompleksu Tężnia w Busku-Zdroju w godz. 10.00-18.00 od niedzieli do piątku, w soboty wystawa będzie nieczynna. 
Wystawa ma charakter edukacyjny, interakcyjny, unikalny i ponadwyznaniowy. Ukazuje bogactwo Pisma Świętego i pozwala zwiedzającym zapoznać się z jego ponad 3000-letnią historią, m.in. w jaki sposób Boże Słowo było zapisywane, przepisywane i drukowane. Osoby zainteresowane będą mogły na jednym miejscu obejrzeć replikę Dziesięciu Przykazań – tablic Mojżeszowych, replikę rękopisów z Qumran, reprint kodeksu z Aleppo, a także Wulgatę Hieronima i późniejsze przekłady Erazma z Rotterdamu, protestancką Biblię Genewską, Wielką Biblię Króla Jakuba po tłumaczenia polskie i przekłady współczesne. Całość zbiorów pochodzi od prywatnych fundatorów, którzy dostarczają swoje faksymile i reprinty dla celów edukacyjnych. Wystawa odwiedza muzea, biblioteki, placówki szkolne, domy dziecka oraz domy kultury na terenie całego kraju. Prelekcja połączona ze zwiedzaniem wystawy z przewodnikiem zajmuje około godziny. Wstęp wolny.
Uprzejmie prosimy o wcześniejsze umawianie terminów dla grup zorganizowanych pod poniższym numerem telefonu:
600 994 376
Organizatorem Wystawy są: Buskie Samorządowe Centrum Kultury,  kompleks #TężniaBusko oraz Chrześcijańska Służba Charytatywna „Blisko Serca”.
Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij